How can we help you?

 > Globos namų istorija

Kukarskės globos namai įsikūrę Šakių rajone, Kidulių seniūnijoje, Kukarskės kaime, vaizdingoje vietoje šalia Švarcgirio miško ir Nemuno kranto. Jeigu prisimintume istoriją, tai 1840–1910 metais dabartiniuose globos namuose buvo caro kareivių pasieniečių kordonas. Viename pastate, kur šiuo metu yra skalbykla ir administracinis pastatas, buvo kariuomenės arklidė. Maždaug 1910 metais pastatus įsigijo turtingi šeimininkai – Martišius ir jo žmona Marija.

1946 metais čia buvo įkurta Kukarskės ligoninė, vėliau pervadinta į Kidulių ligoninę. Ligoninė veikė iki 1994 metų. 1994 metų sausio 1 dieną ligoninė buvo reorganizuota į Šakių rajono savivaldybės globos ir slaugos namus su 20 slaugos vietų ir 10 vietų terapiniu skyriumi. Didžiausią iniciatyvą įkurti globos namus rodė Šakių ligoninės vyriausias gydytojas Algirdas Klimaitis.

Nuo 1994 metų sausio 12 dienos vadovauti globos namams buvo paskirta Ona Aldona Zokienė. Vėliau, didėjant norinčių nuolat gyventi slaugos namuose, 1996 metais buvo panaikintas terapinis skyrius ir palikta 30 vietų globai ir slaugai.

Nuo 2013 metų liepos 1 dienos globos namams vadovauja direktorė Asta Pranaitienė. Kukarskės globos namai yra biudžetinė, Šakių savivaldybės tarybai  priklausanti, stacionari globos įstaiga, kuri teikia ilgalaikę ir trumpalaikę socialinę globą pensinio ir kito amžiaus asmenims, turintiems negalią ir negalintiems savarankiškai gyventi savo namuose, kai jiems būtina nuolatinė globa bei priežiūra. Globos namai užtikrina globą, kai reikia medicinos priežiūros, tuo pačiu tai gali būti senyvo amžiaus žmonių savarankiško gyvenimo namai.

Kukarskės globos namų tikslas – tenkinti asmens gyvybinius poreikius, suteikti orumo nežeminančias gyvenimo sąlygas tais atvejais, kai žmogus pats nepajėgia to padaryti. Taip pat esame pasiryžę saugoti ir ginti jų teises bei interesus. Skatiname gebėjimą rūpintis savimi ir, pagal galimybes, padedame integruotis į visuomenę. Šiuo metu globos namuose stacionarios socialinės paslaugos teikiamos 45 Šakių rajono gyventojams. Globos namuose dirba 27 darbuotojai.

Globos namų vadovė Asta Pranaitienė sako, kad kiekvienas nusipelnė oraus gyvenimo, ramios senatvės ir lengvesnės ligos. Todėl mūsų globos namai yra jaukūs ir šilti, tarsi gimtieji.

Šrifto dydis
Kontrastas